Репортаж 23 Март 2013

Лудогорец громи 3:0 Спартак (Пл) пред 500 зрители (видео)

При огромен зрителски интерес за контролен мач Лудогорец победи с 3:0 Спартак (Пл).

При огромен зрителски интерес за контролен мач Лудогорец победи с 3:0 Спартак (Пл). 500 зрители дойдоха на клубната база Спортен център Лудогорец, за да видят успеха на шампионите. Тейнур Марем, Кишада и Михаил Александров отбелязаха головете за "орлите".

Треньорът Ивайло Петев бе дал почивка на няколко от основните играчи - Марселиньо, Александър Барт, Козмин Моци и Станислав Генчев. В двубоя не взеха участие и националите Емил Гъргоров, Йордан Минев, Светослав Дяков, Владислав Стоянов и Любомир Гулдан.

През първото полувреме Лудогорец имаше превъзходство, но стигна само до един гол. Негов автор стана централният защитник Тейнур Марем. Той се разписа в 15-ата минута. Треньорът на "орлите" Ивайло Петев пък бе принуден да направи смяна, след като Неманя Милисавлевич беше ударен в главата и не бе в състояние да продължи. На неговото място влезе Димо Бакалов.

След почивката в игра се появиха бразилците Кишада и Шоко. За нападателя това бе първи мач след контузията, която получи по време на лагера в Испания. Шоко пък записа дебютни минути след края на есенния сезон. Както е известно, десният бе имаше травма, която му попречи да води пълноценна подготовка. Именно Кишада заби второто попадение в 70-ата минута. Техничният бразилец изправи публиката на крака още няколко пъти с добри отигравания, но нямаше ден за нов гол. Крайният резултат оформи Михаил Александров пет минути преди последния съдийски сигнал.

Дебют за мъжкия тим на Лудогорец направи таланта от школата Кристиян Китов. Той е сред основните фигури в състава на Милан Чирич, който участва в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК (ПЛ) 3:0

Спортен център Лудогорец, 500 зрители

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Урош Голубович, 80. Кайсара, 4. Теро Мантула, 3. Тейнур Марем, 77. Витиня, 14. Митчел Бургзорг, 22. Мирослав Иванов, 73. Иван Стоянов, 10. Себастиян Ернандес, 15. Неманя Милисавлевич, 9. Роман Безяк (Димо Бакалов, Георги Костадинов, Михаил Александров, Кишада, Шоко, Диян Димитров, Кристиян Китов)
Треньор: Ивайло Петев

СПАРТАК (ПЛ): 86. Станислав Антонов, 25. Цветомир Панов, 23. Петър Ванков, 3. Мариян Блажев, 22. Михаил Милчев, 14. Станислав Иванов, 15. Тихомир Тодоров, 18. Янислав Иванов, 10. Васил Шопов, 9. Ивайло Дангуров, 13. Станислав Краев (Васил Тодоров, Ивайло Раденцов, Светлин Златарев, Кристиян Григоров, Любомир Тодоров)
Треньор: Николай Боянов

Голмайстори: 1:0 Марем (15), 2:0 Кишада (70), 3:0 Александров (85)

Главен съдия: Владимир Стефанов

Лудогорец громи 3:0 Спартак (Пл)