Репортаж 11 Февруари 2013

Пак съдия донесе трета загуба на Лудогорец на "Марбея Къп" (видео)

Неадекватен испански съдия бе в основата на третата загуба на Лудогорец на турнира "Марбея Къп".

Неадекватен испански съдия бе в основата на третата загуба на Лудогорец на турнира "Марбея Къп". В неделя шампионите паднаха с 1:2 от втория в полското първенство Лех и останаха на последното осмо място в надпреварата. Хамалайнен отбеляза двата гола за тима от Познан съответно в 3-ата и 72-ата минута. Роман Безяк се разписа за "орлите" в 81-ата.

Преди почивката арбитърът не отсъди чиста дузпа в полза на Лудогорец, с което предизвика гнева на Ивайло Петев. През втората част испанецът не посмя да изгони десният бек на Лех Чесей, който удари без топка Светослав Дяков. Реферът съвсем закопа Лудогорец секунди преди втория гол на поляците. Тогава той не даде фаул за шампионите в средата на терена след брутално влизане в краката на Митчел Бургзорг, но свири пряк свободен удар за съперника, от който падна второто попадение.

Следващата контрола на Лудогорец на испанска земя е на 14 февруари. Тогава съперник ще бъде полският гранд Легия, който в момента е едноличен лидер в местното първенство.

Съставът на Лудогорец: Голубович, Кайсара (79-Марем), Гулдан (46-Барт), Моци, Витиня, Дяков (79-Мантула), Генчев (58-Бургзорг), Бакалов, Иванов (46-Безяк), Александров (46-Стоянов), Ернандес (58-Милисавлевич)

Пак съдия донесе трета загуба на Лудогорец на "Марбея Къп"