Репортаж 25 Януари 2013

Мощен Лудогорец отнесе Шериф с 3:1 в първата контрола за 2013 (снимки и видео)

Лудогорец изигра страхотен мач и победи с 3:1 Шериф (Тираспол) в първата си контрола за 2013 година.

Лудогорец изигра страхотен мач и победи с 3:1 Шериф (Тираспол) в първата си контрола за 2013 година. Пред погледа на единия от собствениците на шампионите - Георги Домусчиев, Емил Гъргоров и компания тотално надиграха първенеца на Молдова и можеха да спечелят далеч с далеч по-изразителен резултат.

Шериф откри резултата в 8-ата минута. Тогава след изпълнение на корнер Витиня изчисти топката в краката на Додов, който със силен удар я прати в мрежата зад Голубович. Лудогорец изравни само четири минути по-късно. Гъргоров центрира отлично от фаул в пеналта на молдовците, където Козмин Моци с глава не остави шансове на Стаила. Пълният обрат беше факт в 25-ата минута. Игралият страхотно Неманя Милисавлевич се възползва от отличен пас на Марселиньо и отблизо заби за 2:1.

Второто полувреме започна лошо за "орлите". Влезлият като резерва Митчел Бургзорг получи директен червен картон. На неговото място обаче се появи Роман Безяк и двата тима продържиха мача с по 11 играчи. В 68-ата минута шампионите можеха да решат всичко, но Иван Стоянов пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димо Бакалов. Третият гол във вратата на Шериф все пак падна в 79-ата минута. Нападателят Роман Безяк вкара след отлично отиграване в наказателното поле на Шериф.

В последните минути се появи и Себастиян Ернандес. Новото попълнение от Колумбия бе близо до четвърти гол, но нямаше ден и пропусна. В двубоя участие не взеха Владо Стоянов, Александър Барт, Франк Гела и Шоко.

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Милисавлевич, Александров, Марселиньо, Гъргоров (в 46-ата минута влизат: Чворович, Мантула, Бургзорг, Мантула, Бакалов, Костадинов, Иванов, Стоянов, Кишада; в 56-ата минута влиза: Безяк)