Репортаж 28 Ноември 2012

Лудогорец победи Ботев в Пловдив (Видео)

Лудогорец победи Ботев в Пловдив с 1:0 в дербито на 14 кръг в "А" група. Успхът остави шампионите на първо място в класирането на "А" група.

Лудогорец победи Ботев в Пловдив с 1:0 в дербито на 14 кръг в "А" група. Успхът остави шампионите на първо място в класирането на "А" група. "Орлите" продължават да водят с точка пред Левски, който разгроми Етър по-късно в сряда.

Безценното попадение на стадион "Христо Ботев" падна в 69-ата минута. Тогава македонецът Бобан Грънчаров си отбеляза автогол след асистенция на Мирослав Иванов. Лудогорец можеше да постигне и по-изразителна победа, но в последните минути Емил Гъргоров пропусна да се разпише от чиста позиция.

Шампионите имаха игрово превъзходство през целия мач и показаха отличен контрол върху топката. За разлика от предната среща - реваншът с ЦСКА за Купата на България, Ивайло Петев бе направил някои промени в стартовия състав. Франк Гела и Виктор Фернандес Витиня започнаха титуляри, като португалецът се представи много силно на бека. Марселиньо пък остана резерва и се появи в игра през второто полувреме.

Така "орлите" постигат втора поредна победа над Ботев на неговия стадион. През пролетта момчетата на Ивайло Петев разгромиха "жълто-черните" с 3:0 в мач за Купата на България.

БОТЕВ (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

Стадион "Христо Ботев", 6000 зрители

Ботев (Пд): 1.Христо Иванов, 11.Йордан Христов, 3.Асен Караславов, 5.Бобан Грънчаров, 89.Стефан Станчев, 16.Томас Иршак, 10.Рубен Паласуелос, 7.Мариян Огнянов, 8.Тодор Неделев, 19.Иван Цветков, 18.Станислав Костов

Треньор: Ферарио Спасов

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 43.Любомир Гулдан, 77.Витиня, 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев, 22.Мирослав Иванов, 73.Иван Стоянов, 99.Франк Гела, 23.Емил Гъргоров

Треньор: Ивайло Петев

Голмайстор: 0:1 Грънчаров (69-авт)

Жълти картони: Йордан Христов, Вандер Виейра (Ботев); Козмин Моци, Йордан Минев (Лудогорец)