Репортаж 30 Септември 2012

Лудогорец поведе еднолично в "А" група след рецитал на "Лаута" (видео)

Лудогорец победи с 5:2 Локо (Пд) на "Лаута и поведе в класирането на "А" група.

Лудогорец победи с 5:2 Локо (Пд) на "Лаута и поведе в класирането на "А" група. Шампионите са с две точки пред Левски, който по същото време направи 1:1 с Локо (Сф) на стадион "Славия".

Двубоят срещу Локомотив започна равностойно, но по-високата класа на "орлите" даде резултат в 36-ата минута. Играчите на Ивайло Петев изпълниха като по учебник фаул, при който Марселиньо бе изведен сам срещу Стефано Кунчев и откри. Малко преди почивката разградчани удвоиха преднината си при една контра, след като Гъргоров изведе Гела сам срещу вратаря, който бе преодолян без проблеми.

Локомотив отвърна на удара в 58-ата мин, макар и с малко късмет. След едно центриране, защитата на шампионите не успя да изчисти една топка, тя попадна у Котев, който успя да я насочи в мрежата - 1:2. Емил Гъргоров обаче реши всичко с два бързи гола в 65-ата и 68-ата минута. До края Локомотив успя да отвърне само с още едно попадение, след като Абушев засече центриране от корнер. В добавеното време резервата Мичел Бургзорг оформи крайното 2:5 при поредната отлична контра на Лудогорец.

Локо (Пд) - Лудогорец 2:5

ЛОКОМОТИВ: 1.Кунчев, 17.Марков, 3.В.Георгиев (46' 4.Абушев), 5.Ковачев, 6.Котев, 77.Диего, 16.Златински(к), 23.Д.Георгиев, 33.Атанасов, 26.Дюлгеров (88.Маламов), 9.КурдовРЕЗЕРВИ: 22.Господинов, 55.Кавдански, 4.Абушев, 88.Стефанов, 90.Деметрио, 19.Петров, 89.МаламовСТАРШИ-ТРЕНЬОР: Емил Велев

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Чворович, 25.Минев, 80.Кайсара, 5.Барт, 33.Гулдан, 8.Генчев, 18.Дяков, 99.Гела(59' 19.Бакалов), 84.Марселиньо, 73.Стоянов (76' 9.Безяк), 23.Гъргоров(к) (82' 14.Бургзорг)РЕЗЕРВИ: 1.Голубович, 4.Мантула, 14.Бургзорг, 6.Костадинов, 11.Кишада, 19.Бакалов, 9.БезякСТАРШИ-ТРЕНЬОР: Ивайло Петев

0:1 Марселиньо (36), 0:2 Гела (42), 1:2 Котев (58), 1:3 Гъргоров (65), 1:4 Гъргоров, (68), 2:4 Абушев (76), 2:5 Бургзорг (90)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Дюлгеров, Ковачев (ЛП); Гела, Кайсара(Л)ГЛАВЕН СЪДИЯ: Ивайло Стоянов

СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив

Лудогорец поведе еднолично в "А" група след рецитал на "Лаута"