Репортаж 8 Септември 2012

„Лудогорец” изпусна „Стяуа”

„Лудогорец” завърши наравно с румънския гранд „Стяуа” в приятелски мач на стадиона „Лудогорец Арена”.

Гостите поведоха с гол на Ади Роча, а нападателят на „орлите” Кишада изравни в 85-та минута.

Първото полувреме завърши 0:0. Въпреки че домакините бяха по-активните на терена в първата част, те не успяха да реализират головите си ситуации.
Най-чистото положение се откри пред нападателя Роман Безяк в 20-та минута, когато младият нападател остана непокрит срещу вратаря Разван Станка. Безяк стреля слабо и стражът на гостите спаси.
Кайсара и Гела започнаха отлична атака в 28-та минута, след пас към Безяк той подаде на Михаил Александров, който стреля във вратаря. Седем минути по-късно „орлите” се възползваха от грешка на румънския тим, организираха контраатака, но изстрелът на Михаил Александров мина от външната страна на гредата.

Първият гол падна в 61-та минута, когато Ади Роча проби защитата на „орлите”, остана сам срещу Иван Чворович и нацели вратата.
Изравнителното попадение дойде в 85-та минута. Станислав Генчев подаде на влезлия като резерва Кишада, който от близко разстояние порази вратаря на гостите.
Минута по-късно и двата тима останаха с по 10 играчи, заради разправия между Мичел Бургзорг и Тибериу Балан. Главният рефер Радан Мирянов наказа румънския играч с директен червен картон, а Бургзорг напусна терена след втори жълт картон.

„Лудогорец” е много добър отбор, с добра база и отлична публика. Това е начинът, по който трябва да изглежда един национален шампион”, коментира наставникът на „Стяуа” Лауренциу Регекампф. Той изтъкна, че е дал шанс на резервните играчи да покажат качествата си в игра.

„Доволен съм от всичките си играчи, стараха се и играха на ниво. Като цяло доминирахме и създадохме повече голови ситуации.
В последната седмица футболистите ни бяха натоварени с 3-4 интензивни тренировки и това ни се отрази”, заяви старши треньорът на домакините Ивайло Петев, чиито тим игра без 7 титуляри, ангажирани с квалификации за световното първенство.