Репортаж 31 Август 2012

„Лудогорец” с четвърта поредна победа

„Орлите” завоюваха четвърта поредна победа от началото на сезона с резултат от 2:1 срещу „Локомотив” (София). Първият гол падна в 9-та минута.

Първият гол падна в 9-та минута. Франк Гела проби отляво на защитата на „железничарите” и изпрати топовен изстрел, който Емил Михайлов отрази. Мирослав Иванов реагира мигновено и прати топката в мрежата. „Лудогорец” направи резултата 2:0 в 19-та минута. Мирослав Иванов асистира за второто попадение. Той пусна пас към Емил Гъргоров, който технично вкара топката по диагонал във вратата.

„Локомотив” /София/ успя да намали разликата в 30-та минута. Георги Христов опита удар към вратата на Голубович, но топката рикошира в тялото на вратаря. След грешка в защитата на „Лудогорец”, Христов опита втори удар и уцели.

Второто полувреме гостите се активизираха и усилиха натиска. „Лудогорец” също имаше своите положения, но не успя да реализира през втората част. Станислав Генчев пробва директен удар към вратата на Емил Михайлов в 49-та минута,но стреля над гредата.

В 53-та минута Димитър Телкийски спря грубо Светослав Дяков с ръка. Съдията Иван Кирилов даде пряк свободен удар за „орлите”. Великолепният удар на Емил Гъргоров можеше да се превърне в трето попадение за „Лудогорец”, ако топката не бе срещнала адекватната намеса на вратаря на „железничарите”. Пропуски направи и Марселиньо. В последните секунди на срещата след центриране от корнер „железничарят” Александър Бранеков имаше отлична възможност за гол, но не улучи.

„Като изключим първите 20 минути, отборът направи онова, което си бяхме поставили за цел. „Локомотив” игра добре, противопоставихме се на лудогорци, затруднихме ги, но загубихме мача. „Лудогорец” играе постоянно добре, а днес нашият отбор бе по-добър срещу домакина, в сравнение с мача ни на „Лудогорец Арена” през миналия сезон, когато загубихме с 4:0”, заяви след края на срещата наставникът на „железничарите” Антон Велков.

„Допуснахме елементарен гол, който наруши ритъма. Важното е, че запазихме преднината и спечелихме. Доста хора от отбора играха под нивото си, но важното е, че спечелихме 3-те точки. Всички сме виновни за допуснатия елементарен гол, не отреагирахме по най-добрия начин”, анализира срещата старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.