Репортаж 25 Август 2012

С трета победа „Лудогорец” на върха

„Лудогорец” надигра стартиралия силно в А група „Пирин” на мач в Гоце Делчев пред очите на премиера Бойко Борисов.

Двата гола на срещата бяха отбелязани от бразилския нападател Марселиньо, който се разписа в 55-та и 60-та минута.

Мачът започна динамично, като гостите диктуваха случващото се на терена. Още в 6-ата минута Емил Гъргоров имаше възможността да открие резултата, но стражът на „Пирин” Абдиков отрази удара му.
В 10-ата минута момчетата на Ивайло Петев стигнаха до ъглов удар, Иван Стоянов изпълни, след това Барт игра с топката, но я изкара в аут.
Въпреки че доминираше на терена през цялото първо полувреме, съставът на гостите не успя да намери точния път към вратата на домакините.
„Пирин” пък създаде стопроцентова голова ситуация в 32-та минута, но Борислав Хазуров пропусна да реализира.

„Лудогорец” стартира ударно втората част. Марселиньо стреля към вратаря, но защитникът на домакините Гуцев изчисти от голлинията.

Само пет минути по-късно бразилецът успя да реализира. След грешка в защитата на „Пирин” и прецизен пас на Иван Стоянов, кариоката отбеляза за 0:1. Вторият гол бразилецът вкара след асистенция на Мирослав Иванов.

Гостите не спряха да атакуват и след двата гола. Иван Стоянов първо изпрати топката към вратата, но я изкара в аут. След това опита ефектен удар със задна ножица.
След третата си победа от началото на есенния полусезон, „Лудогорец” продължава да води класирането. На второ място е „Левски” също с три победи, но по-малка голова разлика.