Репортаж 26 Юли 2012

Скандални съдийски решения изхвърлиха „Лудогорец” от Шампионската лига

Българският шампион „Лудогорец” загуби сблъсъка с „Динамо”, Загреб на стадиона „Максимир”, след като получи решаващ гол във вратата си в скандално...

Българският шампион „Лудогорец” загуби сблъсъка с „Динамо”, Загреб на стадиона „Максимир”, след като получи решаващ гол във вратата си в скандално продължение от 8 минути.
Срещата свърши с резултат 3:2, а „Лудогорец”остана с човек по-малко след спорен червен картон за Марселиньо. Така „орлите” бяха изхвърлени на реванша от Втория предварителен кръг на Шампионската лига, макар да надделяха и при двата сблъсъка с хърватския лидер.

Резултатът беше открит от капитана Гъргоров, който засече топка, подадена от Иван Стоянов в 12-та минута.
„Динамо” изравни резултата след като Вршалко центрира отдясно, а Рукавина бе оставен без пазач и с глава прати топката под гредата на Голубович.

Нова атака само три минути по-късно отново увеличи преднината на „Лудогорец”. След фаул Иван Стоянов овладя топката, центрира в наказателното поле, където Марселиньо преодоля двама защитници и порази вратаря Келава.

Съдийско отсъждане прати Марселиньо в съблекалнята в 57-та минута след втори жълт картон. Пресиленото решение на главния рефер за симулативна игра остави „Лудогорец” с 10 играчи на терена.

Само 3 минути по-късно падна и вторият изравнителен гол, който бе дело на вкаралия и в Разград Рукавина.
Играчът на „Динамо” Самир счупи скула на Светослав Дяков в 65-та минута, но бе наказан само с жълт картон.

Най-спорното съдийско решение бе в края на мача, когато Феликс Цвайер даде 5-минутно продължение, но реалното време бе удължено до гол на „Динамо”, който падна в 98-та минута.