Репортаж 17 Май 2012

„Лудогорец” триумфира с Купата на България за първи път в историята си

„Лудогорец” спечели първият си ценен трофей след тежък двубой срещу претендента „Локомотив” Пловдив.

„Лудогорец” спечели първият си ценен трофей след тежък двубой срещу претендента „Локомотив” Пловдив. „Орлите” завоюваха Купата на България – първата престижна титла от създаването на клуба през 1945 година.
„Лудогорец” показа характер, задържа високи оборотите през целия мач на бургаския стадион „Лазур” и заслужено се поздрави с победата с 2:1.

Резултатът бе открит с гол в полза на „Локомотив” Пловдив. Даксон да Силва вкара в 18-та минута на срещата, след като проби в наказателното поле и отправи диагонален удар.
В 30-та минута вратарят Урош Голубович изби опасен удар на Здравко Лазаров.
Иван Стоянов бе много близо до гол в 42-та минута, но Иван Караджов спаси.

Агитката на пловдивския тим направи играта невъзможна в началото на втората част, като хвърляше многобройни димки по терена. Наложи се главният съдия да прибере двата отбора за 5 минути в съблекалните, докато полицаите успеят да съберат фойерверките.

През второто полувреме „лудогорци” овладяха играта и натиснаха пловдивчани в тяхната половина. Изравнителният гол дойде в 72-га минута, когато Гъргоров пусна извеждащ пас към Марселиньо, който реализира с финес.
6 минути по-късно комбинацията между Бадема и бразилската звезда се повтори и Марселиньо вкара покрай плонжиращия вратар на пловдивчани.

Влезлият през второто полувреме Михаил Александров пропусна чиста възможност за гол, като прати топката право в ръцете на Иван Караджов в 83-та минута.
В самия край на срещата Юнес Бенжалюн бе изгонен с директен червен картон заради груб фаул в накателното поле.

„Поздравявам „Лудогорец” за победата. Както започнаха мача, така и го завършиха. Поддържаха високо темпо, не можахме да го издържим. Ние приключихме мача при 1:0, отпуснахме се. През второто полувреме рухнахме повече психически, отколкото физически”, призна след края на срещата наставникът на пловдивчани Емил Велев.

„Щастливи сме от факта, че спечелихме първата купа в историята на клуба. След първата част, в която не бяхме толкова убедителни, направихме корекции, повишихме комбинативността и това беше достатъчно, за да спечелим”, коментира старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.