Репортаж 3 Февруари 2018

Лудогорец приключи подготовката в Турция с нова победа

Лудогорец приключи зимния лагер в Турция с нова победа. Шампионите удариха 1:0 елитния руски Арсенал Тула, където играе бившият футболист на...

Лудогорец завърши подобаващо контролите си в Турция, след като победи с 1:0 осмия в руската Премиер лига Арсенал Тула. Това бе генералната репетиция на „орлите“ за сблъсъците с Милан, които са на 15 и 22 февруари. Важно е да се отбележи, че начело на руснаците бе Миодраг Божович, който води Цървена звезда през лятото на 2016 г., когато Лудогорец отстрани „звездашите“ от Шампионската лига след 2:2 в Разград и 4:2 в Белград. В тима на Арсенал Тула бе и бившият футболист на „орлите“ Михаил Александров. Иначе единственото попадение вкара новото попълнение Якуб Шверчок в 27-ата минута, като това бе четвърти гол за поляка в последните три контроли на „зелените“.

Проверката започна равностойно и без сериозни голови положения. „Орлите“ на два пъти получиха шанс да обстрелват руската врата след фаулове около границата на наказателното поле, но изстрелите на Лукас Саша и Марселиньо не се превърнаха в гол. В 26-ата минута „самоварите“ създадоха първата опасност в мача, когато дошлият от Зенит Лука Джорджевич шутира покрай лявата греда от границата на наказателното поле. Само минута по-късно Лудогорец откри резултата. Мисиджан направи страхотно двойно подаване с Марселиньо, след което се измъкна от защитата и излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Левашов. Шверчок обаче показа голмайсторския си инстинкт, изпревари двама бранители на руснаците и вкара с добавка отблизо за 1:0.

Само четири минути по-късно българският шампион като по чудо не удвои. Лукоки проби и центрира отдясно към Шверчок, който обаче не уцели топката. Тя попадна в Мисиджан, който върна към поляка, последва силен шут от 15 метра, но над вратата. В 40-ата минута Хорхе Броун предотврати изравнително попадение. Руският тим разигра добре, последва извеждащ пас към Ткачев, който се озова сам срещу вратаря на „орлите“, но аржентинецът спаси. Лудогорец отговори подобаващо в 45-ата минута, когато Лукоки надбяга руската отбрана и върна към Мисиджан, който красиво шутира от границата на наказателното поле, но нямаше късмет и топката се отби в гредата.

Двуострият двубой продължи и през второто полувреме. Седем минути след началото на втората част Кангва центрира опасно отляво, Броун успя да избие, топката попадна в Джорджевич, който от десетина метра шутира покрай вратата. В 59-ата минута Горбатенко отправи снаряд от 25 метра, който профуча покрай горния ляв ъгъл на българската врата. В 65-ата минута Вандерсон изведе перфектно Лукоки, който шутира по диагонал, но в аут. Секунди преди това Лукоки имаше възможност да подаде към намиращия се на празна врата Вандерсон, но не сполучи. Последваха няколко опасни изстрела на Вандерсон, Ковачев, Жоао Пауло и Сисиньо. Първите два бяха спасени от стража на Арсенал, третият излезе в аут, а четвъртият отново попадна в ръцете на руския вратар.

Балансът на контролите на Лудогорец е следният – пет победи, престижно реми в топспаринга за БГ отбор срещу Шахтьор Донецк – 2:2, както и една загуба – 2:3 от казахстанските милионери от Кайрат.

Лудогорец си тръгва от Турция с пет победи, един равен и една загуба.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ (ТУЛА) 1:0

1:0 Якуб Шверчок (27')

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Сисиньо, Козмин Моци (74 - Георги Терзиев), Игор Пластун (74 - Рафаел Форстър), Лукас Саша (74 - Натанаел), Абел Анисе (74 - Густаво Кампаняро), Светослав Дяков (46 - Яцек Горалски), Марселиньо, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (74 - Светослав Ковачев), Якуб Шверчок (46 - Вандерсон)

АРСЕНАЛ (ТУЛА): Левашов, Комбаров, Григалава (71 - Новоселцев), Беляев, Алварес (66 - Михаил Александров), Чаушич (79 - Денисов), Берхамов (71 - Хагуш), Горбатенко, Ткачев (79 - Расич), Кангва, Джорджевич (71 - Дзюба)

Лудогорец - Арсенал (Тула) 1:0