Репортаж 5 Ноември 2017

Лудогорец загуби с 1:2 от ЦСКА-София

ЦСКА-София победи Лудогорец в Разград в дербито на XV кръг. Това бе и първа загуба на Димитър Димитров като треньор на шампионите, която дойде едва в...

ЦСКА-София победи Лудогорец в Разград в дербито на XV кръг. Това бе и първа загуба на Димитър Димитров като треньор на шампионите, която дойде едва в 20-я му мач. С този успех „червените“ се доближиха само на 2 точки от лидера.

Иначе Херо, който бе наказан за срещата, отново излезе със схема 4-3-3. Херо бе дал почивка на Вандерсон. Фалшива деветка бе Марселиньо, а по крилата действаха Лукоки и Мисиджан. В средата на терена бяха капитанът Дяков, Кампаняро и Анисе. Само след 40 секунди игра Кулма удари с лакът Игор Пластун, но картон за колумбиеца нямаше. В 5-ата минута след продължителна атака Кампаняро шутира, но над вратата. 180 секунди след това Тиаго направи голям пропуск. Натанаел сбърка, Манолев проби отдясно и подаде към португалеца. Той излезе на чиста позиция, но ударът му с десния крак беше много слаб и излезе в аут. След това Бодуров сгреши и подари топката на Кампаняро. Той опита пас към Марселиньо, който бе пресечен от Черниаускас. След 15-ата минута двата отбора започнаха да играят по-предпазливо. При „орлите“ явно личеше физическата умора, натрупана от двубоите с Левски и Брага. Постепенно домакините спечелиха средата на терена и натикаха гостите в тяхната половина. Така в 23-ата минута Мисиджан даде на непокрития Анисе, който пробва ножичен удар, но не уцели вратата. Пет минути след това Кулма прати топката в мрежата на Хорхе Броун. Попадението обаче бе отменено правилно заради засада. В 35-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Лукоки проби отдясно и върна топката към Мисиджан. Вместо да прати кълбото в мрежата, той би високо.

Второто полувреме започна ударно. Още в 49-ата минута Марселиньо проби отляво. Задържа майсторски топката и я пусна към вклинилия се в защитата Кампаняро. Той изпревари Малинов, овладя спокойно и с левия крак я прати е мрежата на Черниаускас – 1:0 за Лудогорец. В 57-ата минута Каранга прати в екстаз феновете на гостите. Тиаго разигра къс корнер, след това центрира към Каранга. Той смаза във въздуха Моци и с глава изпрати кълбото в мрежата на закъснелия Броун – 1:1. Малко по-късно бразилецът бе пожален от главния рефер Драгомир Драганов. Той вдигна високо крак и удари Моци, но съдията не му показа втори жълт картон. Иначе Лудогорец отговори на гола с положение на Лукоки. И той обаче не намери целта. В 67-ата минута Драганов най-после изгони Каранга. Той пак удари с ръка Моци, заради което заслужено му бе вдигнат червен картон. В 71-ата минута резервата Меркадо шокира домакините. Тиаго центрира от корнер, топката бе избита и попадна в еквадореца. Той би без да се замисли и прати кълбото в мрежата на Броун – 2:1 за „червените“! Херо реагира и пусна в игра веднага Кешерю и Вандерсон. В 81-ата минута Марселиньо би с глава след центриране от корнер, но Черниаускас изби. След това Вандерсон би слабо. До края домакините се опитаха да стигнат до гол, но не успяха да създадат нито едно голово положение.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:2

1:0 Кампаняро (50')
1:1 Каранга (59')
1:2 Меркадо (71')

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 30. Моци, 18. Дяков (89 - Жуниор Кишада), 12. Анисе, 10. Кампаняро (74 - Клаудиу Кешерю), 84. Марселиньо, 92. Лукоки (75 - Вандерсон), 93. Мисиджан

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 5. Бодуров, 6. Пинто, 9. Каранга, 10. Кулма (72 - Кевин Меркадо), 11. Манолев (90 - Кевин Кубемба), 15. Малинов, 20. Тиаго (84 - Кирил Десподов), 23. Дюлгеров, 25. Барт

Жълти картони: Сисиньо, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешерю (Лудогорец); Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров, Густаво Кулма, Фернандо Каранга, Стойчо Атанасов (ЦСКА-София).

Червен картон: Фернандо Каранга (ЦСКА-София).