Репортаж 15 Октомври 2017

Лудогорец II загуби с 1:2 от Струмска слава (Радомир)

Лудогорец II загуби домакинството си срещу Струмска слава (Радомир) с 1:2. Мачът от XI кръг на Втора професионална лига се игра на стадион „Гнездо на...

Лудогорец II загуби домакинството си срещу Струмска слава (Радомир) с 1:2. Мачът от XI кръг на Втора професионална лига се игра на стадион „Гнездо на орли” в Разград.

Възпитаниците на Ради Здравков успяха да открият резултата в 14-ата минута, чрез Светослав Ковачев, като асистенцията бе на игралият за дубъла на клуба Кишада. Въпреки че поведоха, „орлите” играха под обичайното си ниво. Те задържаха повече топката и имаха териториален превес през целия мач, но не успяха да оползотворят създадените положения за гол. Гостите успяха да изравнят в 36-ата минута чрез Александър Аспарухов.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени съществено. Разградчани владееха повече коженото кълбо, а гостите се опитваха да постигнат своето с контраатаки.  Такава възможност се откри в първата минута на добавеното време, като Кристиян Тасев бе изведен очи в очи с Наумов и успя да отбележи за 1:2. В последните секунди на 4 минутното продължение Терзиев се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава не бе много силен и стражът на Струмска слава Костадинов спаси.

ЛУДОГОРЕЦ II – СТРУМСКА СЛАВА (РАДОМИР) 1: 2

1:0 Светослав Ковачев  (14')
1:1 Александър Аспарухов (36')
1:2 Кристиян Тасев (91')

Лудогорец II: Даниел Наумов, Александър Василев, Светослав Ковачев, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Венцислав Керчев /капитан/, Доминик Янков (58  – Томас Цвятков) , Ивайло Климентов 64 – Ерол Дост),    , Педро Жуниор Кишада, Кристиян Китов (73 – Цветослав Петров),  Денислав Александров.

Струмска слава (Радомир): Радослав Костадинов, Борислав Николов (86 – Денислав Мицаков),  Ангел Маджиров, Мартин Костов, Димитър Петков, Георги Иванов, Христо Младенов (22 – Георги Янев), Ивайло Стоянов, Кристиан Тасев, Стоян Георгиев, Александър Аспарухов (72 – Калоян Евгениев).

Лудогорец II - Струмска слава 1:2