Репортаж 6 Август 2017

Лудогорец II направи реми с Черноморец (Балчик)

В оспорван мач с далеч по-опитния състав на Черноморец (Балчик) младите таланти на Лудогорец II от школата на клуба показаха не само...

В оспорван мач с далеч по-опитния състав на Черноморец (Балчик) младите таланти на Лудогорец II от школата на клуба показаха не само спортно-технически достойнства, но и завиден дух. Възпитаниците на Ради Здравков в 52-ата минута изоставаха с 0:2, но не преклониха глави. Те се бориха мъжки до последния съдийски сигнал и успяха секунди преди той да прозвучи, да изравнят резултата за крайното 2:2.

"Орлите" започнаха срещата със самочувствие и наложиха своята игра с владеене на топката, хубави комбинации и технични отигравания. Черноморец противодействаше с по-твърди действия, много физически единоборства и контраатаки. Шансът се усмихна на гостите, които при единствената си по-сериозна акция успяха да реализират гол в 12-ата минута. Негов автор стана Александър Попов, който отбеляза с глава след центриране от левия фланг.  След попадението играта се понакъса и се сби в централната зона на терена. До края на първото полувреме не се стигна до някаква сериозна голова ситуация и двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат – 0:1.

Спортното щастие отново бе на страната на гостите в началото на второто полувреме. Още в 52-ата минута Мурадов успя с удар извън наказателното поле да преодолее вратарят Симеонов и да вкара топката в мрежата за 0:2.  Попадението подейства като студен душ на младите орлета и те притиснаха здраво опитните си съперници. Още в следващата минута Светослав Ковачев стреля остро в долния ъгъл, но вратарят Христов изби в корнер. При изпълнението му малко не достигна на Венци Керчев да засече с глава и да намали резултата. В 56-ата минута красива комбинация с по едно докосване между Климентов и влезлият като смяна Денислав Александров завърши с воле на последния, което вратарят на гостите със сетни сили изби. Орлетата продължиха да нападат и в 60-ата минута хубава солова атака на Ковачев завърши с точен удар – 1:2. Шансът се усмихна веднъж в този мач и на разградчани малко по-късно, когато тежък шут на Беадиров срещна горната греда. В 72-ата и 73-ата минута хубави удари на Цвятков и Ковачев като по чудо не намериха целта, а орлетата продължаваха да редят атака след атака и да търсят обрат. Упоритостта им бе възнаградена в последните секунди на добавеното време. Тогава при едно меле за нарушение в пеналта съдийската бригада отсъди най-тежкото наказание във футбола – дузпа. Със завидно спокойствие я изпълни Томас Цвятков. Той стреля в центъра на вратата, след като Христов вече бе плонжирал в единия ъгъл и оплете топката в мрежата за крайното 2:2.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) 2:2

0:1 Попов (12')
0:2 Мурадов (52')
1:2 Ковачев (60')
2:2 Цвятков (93' - дузпа)

Лудогорец II: Васил Симеонов, Венцислав Славов, Тони Иванов,Томас Цвятков, Ивайло Климентов, Кристиян Китов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Светослав Ковачев (Денислав Александров, Мехмед Мехмед, Андриан Димитров)

Черноморец (Балчик): Християн Христов, Валери Христов, Валентин Веселинов, Виктор Митев, Ахмет Хасан, Александър Попов, Генади Луго, Мирослав Начев, Раиф Мурадов, Севдалин Стайков, Цветан Илиев (Бедаир Беадиров, Николай Иванов, Стефан Иванов)

Лудогорец II - Черноморец (Балчик) 2:2