Репортаж 19 Юли 2017

Силен Лудогорец обърна Жалгирис и е в следващия кръг на Шампионската лига

Лудогорец изигра силен мач и победи с 4:1 Жалгирис в реванша от II-ия предварителен кръг на Шампионската лига. В първия мач преди седмица...

Лудогорец изигра много силен мач и победи с 4:1 Жалгирис в реванша от II предварителен кръг на Шампионската лига. В първия двубой преди седмица "орлите" отстъпиха с 1:2. Така с общ резултат 5:3 Лудогорец продължава напред в турнира, където ще срещне първенеца на Израел Апоел Беер Шева.

Леден душ поля шампионите на България още в 15-ата минута. Капитанът Светослав Дяков бе натиснат от играч на гостите, загуби топката, която по-късно бе подадена перфектно към Нюаджи, който отблизо не остави шанс на вратаря Брун. Това шокира играчите на Лудогорец до степен да не могат да организират добри атаки към вратаря на гостите Виткаускас. Нападенията на "орлите" бяха по-скоро хаотични и завършваха с центрирания, които бяха лесна плячка за бранителите на Жалгирис. Все пак в 21-ата минута Козмин Моци отправи опасен изстрел, но вратарят на гостите демонстрира отличен рефлекс и изби. В 27-ата минута Лукас Саша се освободи от противников бранител и шутира без подготовка, но в аут. Минута по-късно Вандерсон намери Клаудиу Кешерю в наказателното поле, който от удобна позиция не успя да реализира. В 36-ата минута Моци пропусна да се разпише с глава от чиста позиция. Този методичен натиск на Лудогорец все пак даде резултат, когато в 41-ата минута българският шампион изравни. Вандерсон намери майсторски Кешерю, който предостави на Натанаел, бранителят прати кълбото в мрежата след удар по земя с неудобния десен крак.

Вече инерцията, самочувствието и вдъхновението бяха на страна на "орлите" и те тръгнаха през второто полувреме като валяк. 10 минути след началото на частта, шампионите на България поведоха. Вандерсон напредна отдясно, залъга с финт защитник на Жалгирис и центрира остро. В този момент вратарят на гостите Виткаускас очакваше някой да играе с топката и това бе на път да се случи, защото Марселиньо се протегна акробатично във въздуха. Бразилецът обаче не успя да докосне кълбото, това залъга Виткаускас и топката влетя в неговия десен ъгъл за 2:1. Жалгирис бе в нокдаун и като опитен боксьор в тежка категория Лудогорец потърси нокаута. И то направи само няколко секунди по- късно. Неуморният Натанаел спринтира отляво при една контра, центрира перфектно към Клаудиу Кешерю и румънецът се показа като голям майстор, засичайки топката от воле за 3:1 полза на Лудогорец. Стадионът бе на крака, а хората хем си отдъхнаха, хем бяха в еуфория заради този няколко минутен футболен десерт, който им предложиха "зелените". До края на двубоя европейският опит на "орлите" им помогна не само да контролират мача, а и да стигнат до четвърти гол, дело пак на Кешерю. Това стана в 74-ата минута, когато Вандерсон и Лукас Саша разиграха перфектно от дясно, последва центриране и "хищникът" Клаудиу не пропусна за накаже гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ЖАЛГИРИС 4:1 (5:3 общ)

0:1 Серж Нюаджи (15')
1:1 Натанаел (41')
2:1 Вандерсон (54')
3:1 Клаудиу Кешерю (56')
4:1 Клаудиу Кешерю (74')

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Лукас Саша, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (к), Абел Анисе, Джонатан Кафу (81 - Върджил Мисиджан), Вандерсон (86 - Жоао Пауло), Марселиньо, Клаудиу Кешерю (88 - Джоди Лукоки)

ЖАЛГИРИС: Армантас Виткаускас, Мамаду Мбодж, Егидиус Вайткунас, Линас Климавичиус, Донован Слийнгард, Славко Благоевич, Маамане Траоре (46 - Бахрудин Атаич), Мантас Куклис, Матия Люич (77 - Диего Караско), Серж Нюаджи (65 - Витаутас Лукша), Еливелто

Жълти картони: Козмин Моци, Светослав Дяков, Натанаел, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Егидиус Вайткунас, Донован Слийнгард (Жалгирис).