Репортаж 31 Май 2017

Лудогорец загуби от Локомотив (Пловдив) с 1:2

Лудогорец загуби последния си мач в първенството с Локомотив (Пловдив) с минималното 1:2, след спорна дузпа. Като титуляри за орлите излязоха...

Като титуляри за орлите излязоха предимно млади футболисти от втория отбор, докато гостите заложиха на оптималния си състав. След равностойна игра в 32-рата минута Мартинович бе изведен очи в очи с Даниел Наумов, младият страж го изпревари и игра с крак за топката. Футболистът на Локомотив обаче падна на тревата и Георги Давидов прецени, че има основания да отсъди дузпа, която Камбуров превърна в гол. В 69-тата минута Мартинович от упор отбеляза втори гол за пловдивчани.

Двата гола не обезкуражиха младите таланти на Лудогорец и те бяха близо до обрат. Първо Славчо Шоколаров удари греда, а в 86-тата минута след пас на Климентов с хубав удар Томас Цвятков намали на 1:2. В добавеното време, след едно разбъркване в наказателното поле, орлите бяха близо до изравняване, но никой не успя да нанесе решителния удар.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Мартин Камбуров (32')
0:2 Дино Мартинович (69')
1:2 Томас Цвятков (87')

Лудогорец: Даниел Наумов, Александър Василев, Кристиян Димитров, Кристиян Григоров, Игор Пластун (к), Олег Димитров, Кристиян Китов, Славчо Шоколаров, Денислав Александров (70 - Ивайло Климентов), Светослав Ковачев (77 - Сердар Юсуфов), Цветелин Чунчуков (84 - Томас Цвятков)

Локомотив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Павел Виданов, Александър Тунчев, Димитър Везалов, Ванчо Траянов, Стефан Йевтовски, Димитър Велковски (57 - Парвиз Умарбаев), Дино Мартинович (93 - Петър ГЛавчев), Веселин Марчев (6 - Димитър Законов), Мартин Камбуров

Жълти картони: Александър Василев, Славчо Шоколаров (Лудогорец); Илко Пиргов, Александър Тунчев (Локомотив).

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:2