Репортаж 28 Май 2017

Лудогорец удари Черно море с 3:1 в Каварна

Отборът на Лудогорец разби с 3:1 Черно море като гост в мач от 35-ия кръг на Първа лига. "Орлите" изиграха впечатляващо първо полувреме,...

Отборът на Лудогорец разби с 3:1 Черно море като гост в мач от 35-ия кръг на Първа лига. "Орлите" изиграха впечатляващо първо полувреме, като добро впечатление с отиграванията си направи младокът Светослав Ковачев, който е юношески национал.

Домакините поведоха в резултата, но младите "орли" стигнаха до пълен обрат. В 4-ата минута Кузма отбеляза и попадна в прегръдките на своите съотборници. В 16-ата минута Игор Пластун изравни с глава, след центриране от корнер. В 32-ата минута "орлите" стигнаха до обрат. Кристиян Григоров надскочи всички и вкара с глава. До края на първата част младият тим на Лудогорец продължи да атакува и настойчивите им опита дадоха резултат.

В 45-ата минута Кристиян Димитров покачи на 1:3. Светослав Ковачев се освободи майсторски от противников играч и изведе своя съотборник на голова позиция, който не сбърка.

През втората част темпото на игра падна. Двата тима се стараят да задържат топката, но трудно стигат до голови положение. Единственото чисто положение бе в 86-ата минута, когато Динислав Александров излезе сам срещу вратаря. Влезлият като резерва футболист шутира, но играч на "моряците" се върна бързо и в последния момент успя да предотврати четвърто попадение във вратата на домакините.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Марек Кузма (4')
1:1 Игор Пластун (16')
1:2 Кристиян Григоров (32')
1:3 Кристиян Димитров (45')

ЧЕРНО МОРЕ: Емил Михайлов, Даниел Георгиев (74 - Хосе Лопес), Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Георги Илиев, Марек Кузма (58 - Илиан Илиев), Емил Янчев, Мартин Минчев, Ондрей Сукуп, Николай Минков, Валентин Йосков

ЛУДОГОРЕЦ: Даниел Наумов, Преслав Ивелинов Петров (93 - Атанас Карачоров), Кристиян Димитров (84 - Денислав Александров), Игор Пластун (к), Кристиян Григоров, Олег Димитров, Кристиян Китов, Александър Василев, Светослав Ковачев (88 - Томас Цвятков), Славчо Шоколаров, Цветелин Чунчуков

Жълт картон: Стефан Станчев (Черно море).