Репортаж 20 Май 2017

Лудогорец вдигна шестата шампионска купа след 1:1 с ЦСКА-София

Лудогорец вдигна шампионската купа след 1:1 срещу ЦСКА-София. Титлата е шеста поредна за "орлите". Ръководството и футболистите изпаднаха в...

Лудогорец вдигна шампионската купа след 1:1 срещу ЦСКА-София. Титлата е шеста поредна за "орлите". Ръководството и футболистите изпаднаха в буйна радост пред погледа на пълния стадион “Лудогорец Арена”. Министърът на спорта Красен Кралев пък връчи златните медали на всички в клуба.

Първата по-опасна ситуация в мача бе пред вратата на червените. В 12-ата минута Кешерю стреля от фаул, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл. Червените отговориха с шут на Густаво Кулма в 14-ата минута, който Ренан изби в корнер.

В 20-ата минута Десподов отправи опасен шут от фаул, който профуча над напречната греда.

След тази ситуация играта стана твърде накъсана, а головите ситуации липсваха. Все пак в 41-ата минута Лудогорец откри резултата, но това стана след груба грешка в отбраната на ЦСКА-София. Чорбаджийски върна лошо към Китанов, който не изчисти добре топката към центъра на терена. Тя бе посрещната от Дяков, който стреля без забавяне и с великолепен параболичен шут от над 40 метра я прати във вратата на гостите - 1:0 за разградчани.

Малко преди това реферът Ангел Ангелов спести нарисуван жълт картон на Петрус Бумал за грубо нарушение срещу Вандерсон, тъй като това щеше да е осмо официално предупреждение за халфа и той щеше да пропусне следващите два мача на своя отбор. Стамен Белчев се усети и го смени още на почивката с Кристиян Малинов.

Втората част започна с голям пропуск на Кирил Десподов. Нападателят овладя топката в наказателното поле на домакините и стреля, но уцели Натнаел. В 60-ата минута Руи Педро намери добре Кулма в наказателното поле, последва диагонален шут, който излезе в аут.

Само три минути по-късно ЦСКА-София изравни. Десподов осъществи пробив отдясно и стреля, топката рикошира в бранител на домакините и отиде в Каранга, който без проблем реализира на празна врата за 1:1.

В 67-ата минута Лудогорец отново можеше да поведе, но колебливият от началото на пролетния полусезон Джонатан Кафу направи фрапантен пропуск, след като не успя да уцели вратата от 7-8 метра.

Десет минути по-късно пред Каранга се откри добра възможност за втори гол, но изстрелът с глава на нападателя излезе в аут.

До края на двубоя Лудогорец държеше повече топката, но твърде рядко застрашаваше противниковата врата и ЦСКА-София напълно заслужено си тръгна с точка от Разград, тъй като през целия мач по нищо не отстъпваше на своя противник.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1

1:0 Дяков (41')
1:1 Каранга (63')

Лудогорец: Ренан, Натанаел, Сисиньо, Паломино, Пластун, Анисе, Дяков, Марселиньо (88 - Кишада), Вандерсон, Кафу, Кешеру (78 - Мисиджан)

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Бодуров, Чорбаджийски, Недялков, Бумал (46 - Малинов), Пинто, Десподов, Руи Педро (74 - Меркадо), Кулма (88 - Симао), Каранга

Лудогорец - ЦСКА-София 1:1