Репортаж 4 Февруари 2012

Лудогорец изпусна Сеница

„Лудогорец” завърши 0:0 в третата си контрола, по време на подготовката в Анталия. „Орлите” срещнаха четвъртия в словашкото първенство „Сеница”.

„Лудогорец” завърши 0:0 в третата си контрола, по време на подготовката в Анталия. „Орлите” срещнаха четвъртия в словашкото първенство „Сеница”. Момчетата на Ивайло Петев направиха силен мач, но само малшансът ги лиши от победата. През целия мач лудогорци доминираха на терена и показаха няколко красиви комбинации, които зарадваха любителите на футбола, дошли на наблюдават двубоя на тренировъчния комплекс „Глория”, край Белек.

Треньорския щаб започна мача в състав Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Витиня, Генчев, Дяков, Марселиньо, Гъргоров, Александров и Бакалов. През втората част в игра се появиха Кашчелан, Мирослав Иванов-Деко и Кишада. .

Словаците предложиха твърда игра и логично първото полувреме премина в здрава битка за всяка педя на терена. Единственото чисто положение на противниковия отбор бше удар, който срещна гредата. „Лудогорец” пък отговори с няколко скоростни контраатаки, но до гол не се стигна. .

През второто полувреме отборът на „Лудогорец” беше пълен господар на терена. В 75-ата минута съдията не даде чиста дузпа за спъване на Кишада в наказателното поле. Мишо Александров пък направи пропуск от стопроцентово положение. Марселиньо също имаше шанс да отбележи гол, но не се възползва от него. .

Това е третият съперник в Турция, който демонстрира твърда игра срещу „Лудогорец”, но за щастие този път контузени в състава на Ивайло Петев няма.

„Доволен съм от абсолютно всички, които взеха участие в срещата днес. Имахме своите положения, но не успяхме да реализираме, а така няма как да победим. Трябва да сме по-бързи в атака и да поработим по завършващия удар”, коментира след мача мениджърът Ивайло Петев.