Репортаж 12 Февруари 2017

Лудогорец загря за Копенхаген с разгром над Монтана

Лудогорец взе отложения мач с Монтана и ще влезе в настроение в първия 1/16 финал от Лига Европа срещу Копенхаген в четвъртък. Студеното и ветровито...

Лудогорец взе отложения мач с Монтана и ще влезе в настроение в първия 1/16 финал от Лига Европа срещу Копенхаген в четвъртък. Студеното и ветровито време не попречи на бразилската колония при „орлите“, като именно Марселиньо (на два пъти), Вандерсон и Кафу се разписаха за победата с 4:0. Успехът осигури и аванс от седем точки за Лудогорец пред втория Левски.

Треньорът Георги Дерменджиев бе оставил извън състава левия бек Натанаел, а новото попълнение Жоао Пауло дори не бе в групата. На пейката бе и румънският голаджия Кешерю, а Кафу бе на върха на атаката, докато от двете му страни бяха разположени Вандерсон и Лукоки.

Двубоят започна с очакван натиск на "орлите", а първото чисто положение дойде в 15-ата минута, когато Кафу стреля под ъгъл, но топката мина на сантиметри покрай гредата. Секунди по-късно вратарят на монтанци Шкекич пък спаси удар на бразилския голаджия.

В 41-ата минута и символичните домакини отвърнаха като Стивън Петков направи отличен пробив отляво, но в последния момент капитанът Дяков предотврати по-опасна ситуация.

В 45-ата минута Лудогорец стигна до първия гол в срещата. Левият бек в този мач Йордан Минев центрира на далечната греда към Марселиньо, който овладя на гърди топката и с премерен шут откри – 0:1.

Второто полувреме стартира добре за Лудогорец, но Кафу пропусна за трети път след страхотен пас на Марселиньо. В 56-ата минута Монтана бе близо до гол във вратата на "орлите". След разбъркване в наказателното поле, Иван Михов намери Бамба, който стреля, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 62-ата минута Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря на Монтана, подаде елегантно към Марселиньо, който направи 2:0. 11 минути преди края и десният бек Сисиньо направи своята асистенция, центрирайки перфектно към Вандерсон, който прати топката във вратата на Шкекич за 3:0. Малко по-късно и Кафу се записа при голмайсторите.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Марселиньо (45')
0:2 Марселиньо (62')
0:3 Вандерсон (79')
0:4 Джонатан Кафу (82')

Монтана: Неманя Счекич, Марко Яколич, Иван Михов, Бамба, Блажо Игуменович, Даниел Гаджев, Стивън Петков, Даниел Генов, Сергей Георгиев (56 - Петър Атанасов), Андреас Васев (63 - Антои Иванов), Атанас Илиев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев (83 - Лукас Саша), Козмин Моци, Хосе Паломино, Сисиньо, Светослав Дяков, Абел Анисе (81 - Густаво Кампаняро), Вандерсон, Марселиньо, Джоди Лукоки, Джонатан Кафу

Жълти картони: Марко Яколич, Даниел Гаджев, Даниел Генов (Монтана).