Репортаж 1 Февруари 2017

Лудогорец пада 0:1 от Термалика

Шампионът Лудогорец записа първо поражение по време на лагера си в Турция, който е част от подготовката на отбора за втората част от сезона. “Орлите”...

Шампионът Лудогорец записа първо поражение по време на лагера си в Турция, който е част от подготовката на отбора за втората част от сезона. “Орлите” загубиха с 0:1 от полския Термалика в петата си проверка.

Поляците можеха да открият резултата още преди да е изминала и една минута, след като Давид Губа бе изведен на чиста позиция по лявото крило, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Владо Стоянов. В 17-ата минута обаче съперникът откри. При едно центриране от корнер Артьом Путивцев засече топката с глава.

Малко преди почивката българите можеха да изравнят, но Клаудио Кешерю не успя да засече центриране по земя на Натанаел.

През втората част  Лудогорец наложи натиск в половината на Термалика, но така и не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на поляците.

Следващата проверка на Лудогорец е в събота срещу чешкия Злин. Преди това “орлите” записаха две победи - 1:0 над Тренчин и 2:0 над Заря, и две равенства 1:1 - срещу Арсенал Тула у Ягелония.

ЛУДОГОРЕЦ - ТЕРМАЛИКА 0:1
0:1 Путивцев (17')

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 5. Хосе Паломино, 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков, 12. Абел Анисе, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 92. Джоди Лукоки, 28. Клаудиу Кешерю

ТЕРМАЛИКА: Трела, Зиайка, Путивцев, Сарек, Гилерме, Губа, Бабиарс, Купчак, Йованович, Стефаник. Гутковскис

Лудогорец - Термалика 0:1