Репортаж 16 Ноември 2016

Лудогорец стъпи на върха

„Орлите“ биха с 2:0 окопания Берое с голове на Кешерю и Марселиньо

Лудогорец стъпи на върха в Първа лига след 9-а поредна победа. Под ножа на шампионите, които вече имат 34 точки, 3 повече от втория Левски, падна Берое. Отложеният мач от първия кръг на елита завърши с успех 2:0 за „орлите“ в Стара Загора. Дербито бе сблъсък на добрите приятели и колеги от Литекс – Ферарио Спасов и Георги Дерменджиев

Треньорът на Берое бе заложил на изключително дефанзивна тактика. В защита действаха Илия Миланов, Иво Иванов, Венци Василев и Веселин Пенев. В ролята на бек пред бека пък се подвизаваше Атанас Зехиров, който подкрепяше Миланов. Двамата вътрешни халфове бяха Георги Динков и Евертон Джилио Том, докато сам в нападение излезе Жуниор Мапуку.

Колегата му Дерменджиев пък пусна на всичко най-добро без Йордан Минев, който има леки здравословни проблеми. На вратата бе Владо Стоянов, пред него в отбраната действаше карето Сисиньо, Моци, Паломино и Натанаел. Редом до капитана Светослав Дяков излезе Абел Анисе, а напред бе атомната четворка – Марселиньо, Кафу, Вандерсон и Кешерю.

Срещата започна с натиск на „орлите“, които набързо натикаха своя домакин в собствената му половина. В 9-ата минута Кешерю би хубав удар, но след рикошет топката излезе в корнер. От ъгловия удар Вандерсон качи топката на главата на Марселиньо, който напълно непокрит не намери вратата. Логичното се случи малко по-късно и разградчани поведоха с 1:0. Натанаел хвърли отличен дълъг пас към Кешерю, който се измъкна от защитата на Берое. Вратарят Благой Макенджиев се засуети с излизането и това позволи на румънския нападател да играе с топката и да я вкара в мрежата му. Това бе 10-то попадение на Кешерю в Първа лига.

Старозагорци се опитаха да погледнат към вратата на Лудогорец, но се отчетоха единствено с далечен изстрел на Веселин Пенев. В 24-ата минута „орлите“ поведоха с 2:0. точен бе Марселиньо, който с великолепен удар не остави шансове на отново неубедителния Макенджиев. Най-чистото положение за Берое до края на полувремето се откри пред Мапуку, който надбяга Паломино, но Владислав Стоянов излезе и с отлична намеса спря нападателя от ДР Конго.

През втората част нещата на терена не се промениха и отново Лудогорец бе отборът, който диктуваше събитията на терена. В 49-ата минута Кешерю вкара втори гол след центриране от фаул на Вандерсон, който обаче бе отменен напълно неправилно заради засада. Такава имаше, но но Джонатан Кафу, който обърка страничния рефер и той вдигна флага.

След 50-ата минута Берое изнесе играта по-напред, но до положения пред вратата на гостите почти не се стигаше. От своя страна футболистите на Лудогорец пък пропиляха с лека ръка няколко отлични контраатаки, най-вече чрез Кешерю и Кафу. В 81-ата минута домакините можеха да намалят резултата. Тогава Сисиньо сбърка сериозно при изнасянето на топката, а Карлос Охене, който спечели кълбото, стреля силно, но Владислав Стоянов отново бе на мястото си.

В събота двата съперника отново ще се срещнат, само че в Разград в мач от 14-я кръг на Първа лига.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудиу Кешерю (10')
0:2 Марселиньо (24')

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Илия Миланов, Георги Динков (73-Давид Манга), Карлос Охене, Том (86-Александър Колев), Радослав Кирилов, Атанас Зехиров (80-Емин Ахмед), Жуниор Мапуку

Лудогорец: Владислав Стоянов, Натанаел, Козмин Моци, Хосе Паломино, Сисиньо, Абел Анисе, Светослав Дяков, Вандерсон, Марселиньо (77-Лукас Саша), Джонатан Кафу (87-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешерю (82-Жуниор Кишада)

Берое - Лудогорец 0:2