Репортаж 5 Ноември 2016

Лудогорец с осма поредна победа в Първа лига

Лудогорец постигна осма пореднпа победа, след като удари с 2:1 ЦСКА-София в Разград. Така „орлите“ изравниха Левски на върха в класирането, докато...

Лудогорец постигна осма пореднпа победа, след като удари с 2:1 ЦСКА-София в Разград. Така „орлите“ изравниха Левски на върха в класирането, докато тимът от столицата е 5-и с 10 точки пасив зад „сини“ и „зелени“. През почти целия мач футболистите на Георги Дерменджиев диктуваха събитията на терена, но се виждаше, че са доста изморени от тежкия сблъсък с Арсенал.

Треньорът на шампионите върна на вратата титулярния страж Владислав Стоянов.  Така отново на пейката остана Милан Борян, който пази при загубата от Арсенал с 2:3 на „Васил Левски“. Иначе от първата минута започнаха още Сисиньо, Игор Пластун и Лукас Саша, които не играха срещу „артилеристите“. Напред „орлите“ излязоха с най-силното – Марселиньо, Кафу, Вандерсон и Кешерю.

В първите минути двата отбора водеха здрава битка в средата на терена и головите положения липсваха. Все пак в 12-ата минута Кешерю опита от фаул да изненада Китанов, но без успех. Гостите от София играеха доста грубо, като върха бе в 16-ата минута, когато Рафа Перес за малко не счупи краката на Светослав Дяков. За изключително грубото си действие колумбиецът получи само жълт картон. Лудогорец поведе в резултата в 28-ата минута. Тогава Вандерсон се възползва от грешка в средата на терена на ЦСКА-София, напредна и с много хубав изстрел не остави шансове на Георги Китанов – 1:0. В 35-ата минута съставът на Георги Дерменджиев можеше да отбележи втори гол. След бърза атака Вандерсон изведе Марселиньо отляво, той върна към напълно непокрития Кешерю, чийто изстрел от точката на дузпата облиза гредата, но от външната част.

След като предимно се защитаваха през първата част, в нейния край играчите на ЦСКА-София изнесоха малко играта. Първоначално Рафа Перес можеше да се възползва от центриране на Шимао от фаул, но не успя да засече топката. След това и Кулма игра с глава след корнер, но нямаше кой да играе с нея на втора греда.

През второто полувреме случващото се на терена не се промени и отново Лудогорец диктуваше събитията. Все пак в 55-ата минута Манолев пробва да застраши Владо Стоянов от фаул, но би високо над вратата. Секунди след това „орлите“ направиха страхотна атака, която завърши с неточен изстрел на Натанаел. В 62-ата минута интригата в срещата приключи. Вандерсон центрира от корнер, Козмин Моци надскочи с глава Станислав Манолев и прати топката в мрежата на Китанов. Въпреки видимата умора в играчите на Лудогорец, футболистите на ЦСКА-София така и не успяваха да натиснат. В 71-ата минута пък те дори останаха с човек по-малко, след като Рафа Перес получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Клаудиу Кешерю. В този момент домакините опитаха да стигнат до трети гол, но първо Марселиньо не успя да спре топката след чудесен пас на Натанаел, а след това и Кешерю стреля в аут от фаул.
В последните 5 минути на срещата шампионите се прибраха и просто чакаха последния съдийски сигнал на Никола Попов. Малко преди края Десподов проби добре, а след рикошет в рамото на Лукас Саша, топката срещна гредата. В 92-ата минута отборът на Едуард Йорданеску все пак стигна до почетно попадение. Вкара го Густаво Кулма вкара сс удар, който не остави шансове на Владислав Стоянов.

На 16 ноември Лудогорец играе отложения мач от първия кръг срещу Берое в Стара Загора. След това двата тима имат втори мач.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 2:1

1:0 Вандерсон (28')
2:0 Козмин Моци (62')
2:1 Густаво Кулма (90+2')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Лукас Саша, Светослав Дяков, Джонатан Кафу (89 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Вандерсон (76 -Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешеру (83 - Абел Анисе)

ЦСКА-СОФИЯ: Георги Китанов, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски, Рафаел Перез, Антон Недялков, Рубен Пинто (64- Руи Педро), Арсенио Нунеш (47 - Кирил Десподов), Диого Виана (75 - Александър Дюлгеров), Давид Симао, Петрус Бумал, Густаво Кулма

Жълти картони: Лукас Саша, Вандерсон, Сисиньо, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Рафаел Перес, Станислав Манолев, Петрус Бумал, Арсенио Нунеш, Давид Симао (ЦСКА-София).

Червен картон: Рафаел Перес (ЦСКА-София).