Репортаж 2 Ноември 2016

Силен Лудогорец загуби от Арсенал с 2:3 в уникална драма

Лудогорец изигра много силен мач срещу Арсенал, поведе с 2:0 на именития си съперник, но в крайна сметка загуби срещата от груповата фаза на ШЛ с 2:3...

Лудогорец изигра много силен мач срещу Арсенал, поведе с 2:0 на именития си съперник, но в крайна сметка загуби срещата от груповата фаза на ШЛ с 2:3 след уникална драма.

Орлите започнаха вихрено двубоя и след четвърт час игра имаха два гола преднина, реализирани от Джонатан Кафу и Клаудиу Кешерю. До края на полувремето Арсенал изравни чрез Гранит Джака и Оливие Жиру.
След почивката Вандерсон пропиля две възможности за трето попадение и в крайна сметка след гол на Месут Йозил в 88-ата минута футболистите на Арсен Венгер си тръгнаха с трите точки от София.

Над 31 000 запалянковци по трибуните оцениха по достойнство представянето на българския шампион и логично изпратиха с аплодисменти играчите на Георги Дерменджиев.

Първата опасна ситуация в срещата бе за гостите от Лондон. В осмата минута те осъществиха бърза атака отляво. Куклен изведе Йозил, който стреля от 7-8 метра, но Борян без проблем спаси.

Лудогорец отговори подобаващо и в 12-ата минута откри резултата. Орлите получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно в половината на Арсенал. Вандерсон центрира отлично и Кафу препарира Оспина.

И когато артилеристите все още не се бяха окопитили, българският шампион нанесе втори удар. Кафу развинти Гибс в наказателното поле на Арсенал и подаде отлично към непокрития Клаудиу Кешерю, за когото не бе проблем да вкара от два метра за 2:0.

Арсенал върна едно попадение в 20-ата минута чрез Гранит Джака, който се възползва от пас на Йозил. При центрирането на германеца обаче останаха сериозни съмнения дали топката не е напуснала терена с целия си обем.
Последва натиск на англичаните, но Лудогорец контраатакуваше доста опасно. Все пак в 42-ата минута Оливие Жиру изравни след неразчетено излизане на Милан Борян и удар с глава.

До края на полувремето орлите отново можеха да поведат, но Козмин Моци не успя да засече добре топката след центриране от корнер.

Втората част започна по-спокойно в сравнение с първата. И така бе до 63-ата минута, когато Лудогорец организира брилянтна контраатака. Марселиньо подаде великолепно наляво към Кешерю, който продължи към Вандерсон, бразилецът стреля добре по земя, но Оспина спаси.

Само 120 секунди по-късно Вандерсон бе изведен зад гърба на централните защитници на Арсенал, но не успя да реализира очи в очи с Оспина.
И когато срещата вървеше към равенство, тъй като Арсенал контролираше топката, но не успяваше да създаде голови положения, се стигна до 88-ата минута, при която топчиите измъкнаха трите точки. Йозил получи дълъг извеждащ пас зад гърба на българската отбрана, която закъсня да се изтегли, преодоля Борян, а после Паломино и Моци, след което вкара в празната врата.

С тази победа Арсенал се класира за елиминационната фаза в ШЛ, където ще е и ПСЖ, спечелил с 2:1 като гост на Базел, а Лудогорец ще се бори с Базел за третото място, даващо право на участие в Лига Европа през пролетта.

Ако разградчани спечелят следващия си двубой като домакин на швейцарците, със сигурност ще заемат третото място.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ 2:3

1:0 Джонатан Кафу 12
2:0 Клаудиу Кешерю 15
2:1 Гранит Джака 20
2:2 Оливие Жиру 42
2:3 Месут Йозил 88

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Борян, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 12. Анисе, 18. Дяков, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (79-Мисиджан)

АРСЕНАЛ: 28. Оспина, 3. Гибс, 6. Косиелни, 7. Санчес, 8. Рамзи, 11. Йозил, 12. Жиру, 20. Мустафи, 25. Дженкинсън, 29. Джака, 34. Коклен

Жълти картони: Минев (Лудогорец); Куклен (Арсенал)