Репортаж 17 Септември 2016

Лудогорец срази Славия 3:1

Лудогорец записа поредна победа в първенството на Първа професионална лига . С голове на Козмин Моци, Вандерсон и Джонатан Кафу шампионите удариха с...

Лудогорец записа поредна победа в първенството на Първа професионална лига . С голове на Козмин Моци, Вандерсон и Джонатан Кафу шампионите удариха с 3:1 Славия. Треньорът Георги Дерменджиев започна само трима от игралите срещу Базел във вторник, като през второто полувреме на терена се появиха героят от Швейцария Джонатан Кафу и Абел Анисе. „Орлите“ имаха тотално превъзходство през целия мач и пропуснаха далеч по-изразителен успех.

Срещата започна във вихрено темпо. Във 2-ата минута Иван Минчев отправи силен изстрел, който профуча на сантиметри от вратата на Милан Борян. Домакините отговориха с бърза атака, при която Джоди Лукоки бе изведен на добра позиция, но не успя да отбележи.  Първият гол отбеляза Козмин Моци в 13-ата минута от дузпа. Жуниор Кишада центрира, топката срещна ръката на Абуд и съдията Николай Йорданов посочи бялата точка. В 17-ата минута Марселиньо нацели напречната греда след удар от фаул. При добавката Кишада пък не успя да намери очертанията на опразнената врата.  В 40-ата минута Марселиньо изведе на голова позиция Клаудио Кешеру, но румънският таран не успя да уцели добре топката с десния крак и за Марио Кирев не бе проблем да неутрализира опасността.

Втората част стартира с гол във вратата на гостите. В 44-ата минута Вандерсон удвои. Марселиньо се пребори и отне в центъра, изведе майсторски в коридор своя съотборник, който опъна мрежата с презицен изстрел по земя.  В 60-ата минута Стефан Велков намали на 2:1. Бранителят се възползва от центриране от корнер и с глава прати кълбото в мрежата.  В 75-ата минута влезлият като резерва Кафу донесе комфортна преднина на своя тим за 3:1, след асистенция на Марселиньо. Три минути преди последния съдийки сигнал Кампаняро пропусна да се разпише сам срещу вратаря. Малко след това Вандерсон шутира мощно, но Кирев демонстрира завиден рефлекс и спаси.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1

1:0 Моци (13' - д.)
2:0 Вандерсон (44