Репортаж 9 Септември 2016

Лудогорец загря за Базел с обрат над Черно море

Лудогорец загря за първия си мач в Шампионската лига - гостуването на Базел във вторник, с хубав обрат при визитата си на Черно море в Каварна - 3:1....

Лудогорец загря за първия си мач в Шампионската лига - гостуването на Базел във вторник, с хубав обрат при визитата си на Черно море в Каварна - 3:1. Треньорът на "орлите" Георги Дерменджиев бе заложил на всичко най-добро, без да пести силите на нито един от своите играчи за срещата с швейцарския гранд.

В първите минути опасности пред двете врати нямаше, макар и разградчани да държаха повече топката. Все пак в 32-ата минута се получи разбъркване пред вратата на Владо Стоянов, но националът и защитата пред него се справиха. Само секунди по-късно пък Мисиджан и Марселиньо комбинираха добре, но ударът на бразилеца излезе в аут. След това пък Кафу бе изведен зад защитата на Черно море, прехвърли излезлия напред Чанович, но Траян Траянов изби от голлинията. В 39-ата минута домакините поведоха в резултата. Венков центрира от ляво, а Хосе Паломино си вкара автогол, без да бъде пристиснат от футболист на "моряците". Шампионите отговориха чрез Марселиньо, чийто удар бе избит от Чанович.

В самото начало на втората част Черно море можеше да поведе с 2:0, като Кузма шутира от около 20 метра, топката рикошира в Паломино и срещна горната греда. В 57-ата минута логичното се случи и Лудогорец изравни. След хубава и многоходова акция, Мисиджан подаде към Йордан Минев, който свали за Вандерсон, а за бразилеца не бе проблем да реализира с десния крак - 1:1. В 75-ата минута отборът на Георги Дерменджиев стигна до пълен обрат. Резервата Джоди Лукоки проби отлично от дясно и центрира към Марселиньо, който майсторски се измъкна от Траянов и Сукуп и с глава не остави шансове на Чанович - 2:1 за "орлите". Малко след това Вандерсон изведе Джонатан Кафу зад защитата на варненци, той пое топката, преодоля Чанович и прати топката към празната врата. Там обаче Венков изби, а реферите дадоха и много спорна засада. Крайното 3:1 оформи отново Марселиньо. След нова хубава атака в 85-ата минута, Вандерсон подаде към Кафу, изстрелът му бе блокиран от Траянов, но топката се озова в българския национал и той с десния крак я прати в мрежата на Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Паломино (39' авт.)
1:1 Вандерсон (57')
1:2 Марселиньо (75')
1:3 Марселиньо (85')

ЧЕРНО МОРЕ: Чанович, Сукуп, Траянов, Николов, Венков, Паланков (86 -