Репортаж 18 Януари 2012

Новите дебютираха при класическа победа на „Лудогорец”

Неофициален дебют на новите в „Лудогорец” и три гола, сред които един с красива задна ножица на Данчо Минев – с това ще остане в историята първият...

Неофициален дебют на новите в „Лудогорец” и три гола, сред които един с красива задна ножица на Данчо Минев – с това ще остане в историята първият мач на „орлите” за годината, в който те постигнаха класическа победа срещу „Септември”, Симитли. Мачът беше контролен и се игра днес в Сандански.
Вратарите Радек Петр и Георги Аргилашки сложиха ръкавиците в приятелския двубой, за малко през второто полувреме в рамката застана и Урош Голубович. Централният защитник Теро Мантула започна титуляр, а левият бранител Витиня влезе през второто полувреме на мястото на Данчо Минев. Именно последният вкара първото попадение в мача с красива задна ножица в 23-тата минута. Второто попадение заби Иван Стоянов в 41-та минута.
Жадният за игра след дълго лечение на контузия Димо Бакалов направи резултата класически в 86-тата минута. Той, рожденикът Шоко и Теро Мантула бяха единствените футболисти, които изиграха пълни 90 минути.
Наставникът на „Лудогорец” Ивайло Петев направи много промени като на терена влезе и Якуб Хронец, който игра като преотстъпен в „Калиакра” през есенния полусезон.
„Доволен съм от показаното от момчетата с оглед на подготовката им на този етап. Нормално е да имаше много брак в играта ни, но тези неща ще се изчистят“, сподели Петев.„Всички взеха участие без Мишо Александров и Барт, които се надявам до 2-3 дни да започнат пълноценна подготовка с останалите“, каза още Ивайло Петев.
Привържениците на „Лудогорец” можеха да наблюдават срещата, която се предаваше на живо по livesport.bg.

Състав на „Лудогорец”: Петр, Мантула, Гулдан, Гъргоров, Генчев, Марселиньо, Шоко, Дяков, Бакалов, Стоянов и Минев. Смени през втората част: Голубович, Аргилашки, Кабаселе, М.Иванов, Хронец, Витиня, Костадинов, Кишеда и Димитров.