Репортаж 18 Август 2016

Силен Лудогорец взе чиста победа над Виктория

Лудогорец изигра брилянтен мач и победи с 2:0 чешкия гранд Виктория Пилзен в първа среща от плейофите на Шампионската лига. "Орлите" бяха...

Лудогорец изигра брилянтен мач и победи с 2:0 чешкия гранд Виктория Пилзен в първа среща от плейофите на Шампионската лига. "Орлите" бяха много по-добрият отбор, а тактиката, на която треньорът Георги Дерменджиев бе заложил, хвана напълно неподготвени здравите гости, в чийто състав личаха имената на няколко участници на Евро 2016.

През първото полувреме всичко по-интересно бе пред вратата на Матуш Козачик, но в завършваща фаза шампионите ни не успяваха да блеснат, въпреки че плетяха страхотни комбинации. Все пак в 21-ата минута  Вандерсон можеше да открие, но се забави и топката му бе избита.

През второто полувреме обаче "орлите" натиснаха газта и набързо поведоха с 2:0. В 51-ата минута Кафу проби в типичния си стил, а за чешкия национал Хубник не остана нищо друго, освен да го събори в наказателното поле. Реферът Марк Клатенбърг, ръководил финалите на Шампионската лига и Евро 2016, не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който не остави шансове на Козачик - 1:0 за българския първенец. В 61-ата минута защитник на Виктория изби точно пред Вандерсон, но логичното се случи в 64-ата минута. Тогава Марселиньо даде великолепен пас към Мисиджан, холандецът овладя и с левия крак вкара топката за втори път във вратата на чехите. В 85-ата минута Натанаел качи топката на главата на резервата Кешерю. който направи непростим пропуск, след като не уцели празната врата.