Репортаж 3 Август 2016

Велик „Лудогорец“ изхвърли „Звезда“ след рецитал на „Райко Митич“

„Лудогорец“ изигра поредния си велик мач в европейските клубни турнири. Момчетата на Георги Дерменджиев победиха с 4:2 Цървена звезда в реванша от...

„Лудогорец“ изигра поредния си велик мач в европейските клубни турнири. Момчетата на Георги Дерменджиев победиха с 4:2 Цървена звезда в реванша от третия предварителен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 6:4 продължават напред в турнира. Невероятен мач направи бразилецът Вандерсон, който отбеляза три гола за успеха на „орлите“. Веднъж се разписа и Кафу. Бразилецът отново направи феноменален пробив и след като премина през петима футболисти прати топката в мрежата.

Мачът започна лошо за „Лудогорец“ като с първия си удар към вратата Доналд откри резултата в 17-ата минута. „Орлите“ изравниха с попадението на Кафу в 23-ата минута. Пет минути преди почивката след страхотна атака Вандерсон се озова в чиста позиция и прати топката под плонга на Кахриман. В последните секунди на първото полувреме Игор Пластун получи втори жълт и червен картон. След последния съдийски сигнал на италианския рефер на път към тунела Канга удари в лицето Светослав Дяков, заради което получи червен картон.

През второто полувреме отново „Луогорец“ владееше инициативата, но до гол първи стигнаха сърбите. В 62-ата минута Ибанес се разписа от дузпа след нарушение на влезлия като резерва Паломино.  До края двата отбора не създадоха много чисти положения и се стигна до продължения. В първото „Лудогорец“ нанесе своя съкрушителен удар. В разстояние на пет минути Вандерсон заби две попадение и смълча 50 000 зрители на стадион „Райко Митич“.

С успеха „орлите“ си осигуриха минимум участие в груповата фаза на „Лига Европа“. Жребият за плейофите на Шампионската лига е в петък.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛУДОГОРЕЦ 2:4 (в първия мач 2:2), общ резултат 4:6

1:0 Доналд (17')
1:1 Джонатан Кафу (23')
1:2 Вандерсон (40')
2:2 Ибаняс (62')
2:3 Вандерсон (93')
2:4 Вандерсон (97')

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Льо Талек, Канга, Катай, Моуче (57 - Руис), М.