Репортаж 23 Ноември 2011

Със „златен” гол „Лудогорец” продължава в борбата за Купата на България

„Лудогорец” продължава напред в надпреварата за Купата на България след победа над „Берое” в 1/16 финалите на турнира.

„Лудогорец” продължава напред в надпреварата за Купата на България след победа над „Берое” в 1/16 финалите на турнира.Единственият гол в мача вкара Мирослав Иванов, който се разписа във вратата в края на първото продължение. Голът влетя във вратата на Иво Иванов в 104-та минута след чудесен извеждащ пас на Шоко отдясно към Иванов.
Първата атака на „Лудогорец” към вратата на домакините бе още в 8-та минута, когато Александър Барт направи удар с глава, но топката мина покрай гредата. Михаил Александров шутира в 40-та минута, но отново до гол не се стигна.
През второто полувреме момчетата на Ивайло Петев имаха пет чисти възможности, а беройци - една. Михаил Александров бе неточен три пъти, както и Марселиньо и Шоко.
Така се стигна до продълженията.
В 8-ата минута на първото продължение влезлият като резерва Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря на „Берое” Иво Иванов, но не успя да го преодолее. Все пак в 104-ата минута, при аналогична ситуация, но от другата страна, Миро Иванов изскочи сам срещу опитния страж и технично насочи топката в мрежата му.
В мач от есенния полусезон „орлите” вече гостуваха на „Берое”, като взеха трите точки от мача с резултат от 2:1.