Репортаж 4 Март 2015

Лудогорец прави 0:0 с Литекс за Купата

Лудогорец изпусна 0:0 Литекс в първия ? финал за Купата на България. Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев бе направил доста промени в сравнение...

Лудогорец изпусна 0:0 Литекс в първия ¼ финал за Купата на България. Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев бе направил доста промени в сравнение с шампионатния мач преди четири дни, загубен с 0:1. В стартовата единадесеторка се появиха Иван Чворович, Браян Ангуло, Георги Терзиев, Александър Александров, Христо Златински, Абел Анисе и Роман Безяк. Получилите контузии в мача за първенство Върджил Мисиджан и Вандерсон въобще не бяха в групата. Двубоят пропусна и Йордан Минев.

Лудогорец стоя по-добре през целия мач и пропуна няколко чисти положения. Противникът пък предпочиташе по-дефанзивната игра и почти не застраши вратата на "орлите".

След силни начални минути за гостите от Разград и пропуски на Михаил Александров и Марселиньо, ловчанлии поизравниха играта и също застрашиха на няколко пъти вратата на Иван Чворович. В 35-ата минута гол на Литекс бе отменен заради нарушение срещу вратаря на Лудогорец, който получи контузия при сблъсъка с Бьорн Маарс и бе принудително заменен от Владислав Стоянов.

В началото на втората част домакините удържаха на натиска на Лудогорец. Главният съдия Станислав Тодоров подмина претенции на шампионите за дузпа за игра с ръка на Рафаел Перес в наказателното поле. В последните минути на срещата Литекс се защитаваше организирано и във втори пореден двубой не допусна гол срещу най-резултатното нападение в "А" група.

Реваншът в Разград ще се изиграе на 18-и март от 17:30 часа.

Литекс - Лудогорец 0:0

Литекс - Лудогорец 0:0, мач за Купата