Репортаж 14 Декември 2014

Абел Анисе носи 1:0 над Ботев (Пд)

Лудогорец с куп пропуски през първото полувреме

Шампионът Лудогорец завърши с победа суперуспешната за клуба 2014 г. „Орлите“ измъкнаха 1:0 от Ботев (Пд) и отново съкратиха преднината на ЦСКА на 3 точки.  Голът за Лудогорец отбеляза бившият играч на „жълто-черните“ Абел Анисе.

Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев бе заложил на състав, в който липсваха трима от основните играчи - вратарят Владислав Стоянов, халфът Фабио Ешпиньо и крилото Дани Абало.

Първото чисто положение бе за домакините в 9-ата минута. Марселиньо изведе Мисиджан, но холандецът стреля право в ръцете на Стаховяк. Малко след това Мисиджан отново се озова на чудесна позиция, но пак не успя да преодолее полякът. В 22-ата минута крилото отново бе в центъра на събитията. Той финтира майсторски Инез в наказателното поле, но вместо да стреля подаде към Кишада, който направи непростим пропуск от отлична позиция. В 27-ата минута Лудогорец все пак излезе напред в резултата. Кейшара проби страхотно отдясно и подаде към Мaрселиньо, той чукна към Абел Анисе, който шутира, топката се отклони в играч на Ботев и влетя в мрежата на Стаховяк - 1:0. В 32-ата минута Мисиджан можеше набързо да убие интригата в мача, но останал сам срещу Стаховяк, отново не успя да го преодолее. След поредицата от пропуски на Лудогорец, Ботев най-после погледна към вратата на Милан Борян. В 41-ата минута Цветанов центрира добре към Иван Цветков, но ударът на опитния играч бе спасен от вратаря на „орлите“. Малко след това пред Цветков се откри нова добра възможност, но отново не успя да преодолее Борян. В 43-ата минута Светослав Дяков изведе Михаил Александров сам срещу Стаховяк. Крилото преодоля вратаря, но уцели гредата.

През второто полувреме отборът, воден от Петър Пенчев излезе преобразен. Още в 48-ата минута Цветков можеше да изравни, но след отличен пас на Мариян Огнянов, бе спрян от Милан Борян. В 52-ата минита Анисе сбърка, Мариян Огнянов центрира прецизно към Балтанов. Той стреля с глава, но от непосредствена близост Борян спаси акробатично. В 60-ата минута Лудогорец можеше да поведе с 2:0. След много бърза контраатака, Мисиджан подаде към Юнес Хамза, но вместо да разстреля бившия си съотборник Стаховяк, тунизийският национал се опита да прехвърли стадиона. В 70-ата минута се откри нова добра възможност пред Ботев. Момчил Цветанов центрира от пряк свободен удар, Балтанов стреля със задната част на главата, но Борян спаси отново. Малко след това се откри добра възможност за Хамза. След изпълнение на ъглов удар, топката бе отправена към задна греда, от там Моци свали към тунизиецът, който обаче не успя да уцели вратата.,

С този успех Лудогорец събра 41 точки, като е на 3 точки от лидера в класирането ЦСКА. Ботев пък остана на 7-ото място с актив от 27 точки. С вчерашния мач в Разград, официално футболната 2014 г. у нас приключи.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:0

Лудогорец - Ботев (Пд) 1:0