Репортаж 25 Октомври 2014

Лудогорец отнесе 2:0 Черно море

Вандерсон и Мисиджан носят успеха над "моряците"

Лудогорец постигна рутинна победа над Черно море и запази дистанцията от лидера ЦСКА на 7 точки. По-рано в събота армейците спечелиха Вечното дерби срещу Левски с 3:0.

За победата на шампионите вкараха бразилецът Вандерсон и Върджил Мисиджан. Двамата се разписаха след почивката съответно в 52-ата и 75-ата минута. Успехът на "орлите" можеше да бъде и по-изразителен, но пропуски пред вратата на "моряците" направиха Дани Абало, Върджил Мисиджан и Абел Анисе.

В 12-ата Черно море бе на крачка от гола, но Жуниор Кайсара изби топката от голлинията след удар на Марчин Бургхард. Лудогорец отговори четири минути по-късно. Върджил Мисиджан подаде на Михаил Александров, който от добра позиция стреля с левия крак, но доста слабо. В 41-ата минута Мисиджан пропусна сам срещу вратаря. Холандецът преодоля бранител на гостите, но шутира право в стража Илко Пиргов.

Лудогорец успя да излезе напред още в самото начало на втората част. Героят от Стяуа Вандерсон заби топката в мрежата в 52-ата минута след центриране на Жуниор Кайсара. В 61-ата минута Черно море създаде опасна ситуация. Коконов намери начин да центрира покрай Кайсара. Живко Петков остана под топката, но Стенио изпревари Брайян Ангуло, за да я насочи към Тодор Паланков. Опитният халф стреля без подготовка, изпращайки кълбото на два метра покрай дясната греда. В 67-ата минута Даниел Абало пропусна до голяма степен да реши изхода на двубоя. Абел Анисе напредна мощно и изведе Юнес Хамза по лявото крило. Нападателят овладя и без да губи време намери Даниел Абало, който необезпокояван от 7-8 метра не успя да отбележи. В 67-ата минута Даниел Абало пропусна до голяма степен да реши изхода на двубоя. Абел Анисе напредна мощно и изведе Юнес Хамза по лявото крило. Нападателят овладя и без да губи време намери Даниел Абало, който необезпокояван от 7-8 метра не успя да отбележи. Минута по-късно Мисиджан вкара майсторски гол. Холандецът си нагласи топката на десния крак и прецизен удар с вътрешен фалц опъна мрежата. В минутите до края на двубоя Черно море направи опит за почетно попадение, но усилията на възпитаниците на Никола Спасов не се оказаха достатъчни.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0

1:0 Вандерсон 52

2:0 Върджил Мисиджан 75

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 15. Александър Александров, 27. Козмин Моци, 16. Браян Ангуло, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков (89-Христо Златински), 88. Вандерсон (71-Фабио Ешпиньо), 93. Върджил Мисиджан, 7. Михаил Александров (61-Даниел Абало), 99. Юнес Хамза

Резерви: 26. Милан Борян, 77. Витиня, 4. Теро Мантула, 23. Христо Златински, 8. Фабио Ешпиньо, 17. Даниел Абало, 11. Жуниор Кишада

Треньор: Георги Дерменджиев

ЧЕРНО МОРЕ: 26. Илко Пиргов, 25. Сашо Александров, 6. Кирил Котев, 4. Михаил Венков, 8. Стенио дос Сантос, 84. Тодор Паланков, 18. Марчин Бургхард (63-Бекир Расим), 17. Иван Коконов, 19. Матиас Курьор (87-Димо Атанасов), 11. Живко Петков (81-Марк Клок), 20. Мирослав Манолов

Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 91. Живко Атанасов, 10. Марк Клок, 7. Бекир Расим

Треньор: Никола Спасов

Жълти картони: Александър Александров, Върджил Мисиджан (Лудогорец); Матиас Курьор, Бекир Расим, Кирил Котев (Черно море)