Клуб 25 Май 2017

Лудогорец обра наградите на "Футболист на футболистите"

Асоциацията на българските футболисти раздаде ежегодните си награди вчера. Основните призове отидоха в шампиона Лудогорец. „Орлите“, които грабнаха...

Асоциацията на българските футболисти раздаде ежегодните си награди вчера. Основните призове отидоха в шампиона Лудогорец. „Орлите“, които грабнаха шестата си поредна титла с 16 точки преднина и прескочиха групите на Шампионската лига, стигайки до 1/16-финал в Лига Европа, имаха общо четирима победители в различните категории.

За „Футболист на футболистите“ безапелационно бе избран Марселиньо. Той печели наградата за втори път в последните 3 години. Натурализираният бразилец триумфира през 2015 г., през 2016 г. бе втори, а сега отново триумфира. Негов първи подгласник стана контузеният му съотборник Владислав Стоянов. Трети остана Тодор Неделев от Ботев. Георги Дерменджиев логично бе избран за най-добър треньор, следван от наставника на хита Дунав Веселин Великов, както и донеслият първи трофей на Ботев от 36 години насам – Николай Киров. Капитанът на „орлите“ и националния тим – Светослав Дяков, пък бе удостоен с наградата за най-постоянен играч, докато Клаудиу Кешерю грабна първото място при голмайсторите. Той има 22 попадения в Първа лига и общо 31 във всички турнири.