Мач център

СЕЗОН 2017/18, Първа лига, 9-ти кръг

Лудогорец обърна Ботев (Пловдив)

18 Септември 2017

Лудогорец постигна трудна победа над Ботев (Пловдив) в последен мач от кръга. Шампионите обърнаха пловдивския тим от 0:1 до 2:1 и не позволиха на ЦСКА-София да дръпне на върха в класирането.

Ботев откри след гол от дузпа на Лъчезар Балтснов в 6-ата минута. След куп пропуски пред вратата на Чворович Марселиньо изравни с красив гол в 48-ата минута.

Пълният обрат стана факт десет минути преди последния съдийски сигнал. Тогава Игор Пластун засече перфектно с глава центриране на Лукоки от корнер.

В самия край Жуниор Кишада пропусна да направи победата на Лудогорец по-изразителна, след като от чиста позиция стреля в аут.

Реферът Николай Йорданов пък не отсъди чиста дузпа за Лудогорец в даденото продължение за фаул срещу Кампаняро.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

0:1 Лъчезар Балтанов (5' - дузпа)
1:1 Марселиньо (47')
2:1 Игор Пластун (80')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Георги Терзиев, Игор Пластун, Лукас Саша, Абел Анисе (80-Густаво Кампаняро), Марселиньо, Вандерсон (75-Жуниор Кишада), Джоди Лукоки, Клаудиу Кешеру (85-Яцек Горалски)

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин, Меледже Омнебес (83-Стивън Петков), Серкан Юсеин (72-Юлиано Алваро), Лъчезар Балтанов , Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала (77-Тони Тасев), Фернандо Виана

Жълти картони: Георги Терзиев, Густаво Кампаняро (Лудогорец); Фернандо Виана, Серкан Юсеин, Меледже Омнебес, Фелипе Бризола, Цветомир Панов (Ботев)