Левски

СЕЗОН 2016/17, Първа лига, 28-и кръг

Лудогорец запази преднината си пред Левски

14 Април 2017

Лудогорец и Левски направиха 0:0 в дербито на кръга пред 5000 зрители на стадион „Лудогорец Арена“. Така шампионите запазиха преднината си от 13 точки пред „сините“. До края на първенството остават осем кръга.

През първата част играта бе равностойна, като голови положения пред двете врати липсваха. Реферът Ивайло Стоянов можеше да покаже втори жълт картон на Димитър Пиргов за явен фаул срещу Кешерю.

След почивката Лудогорец натисна и надигра Левски. Клаудио Кешерю, Джонатан Кафу и Жуниор Кишада имаха добри ситуации за гол, но не успяха да преодолеят Кръстев.

„Сините“ завършиха мача с десет души, след като Мехди Бурабя бе изгонен за два жълти картона в 75-ата минута.

Във вторник Лудогорец приема Литекс в първи полуфинал в турнира за Купата на България, а в следващия кръг от първенството на Първа лига гостува на ЦСКА.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан; Сисиньо, Моци, Паломино, Кампаняро (81 - Кишада), Анисе, Саша; Кафу, Марселиньо, Вандерсон (77 - Мисиджан); Кешерю

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Кръстев; С. Александров, Лукин, Пиргов, В. Минев (46 - Найденов); Прохазка, Бурабия; Нар, Краев, Бабатунде; Аниете (65 - Огнянов)